Strojenie pianin i fortepianów
Sztukę strojenia instrumentów klawiszowych opanowaliśmy do perfekcji. Nie jest możliwe, aby osoba niedoświadczona oraz bez odpowiedniego wykształcenia i przeszkolenia, zdołała nastroić prawidłowo zarówno pianino, jak i fortepian. Potrzeba wielu lat praktyki oraz umiejętności w operowaniu kluczem stroicielskim, aby dobrze nastroić instrument. Sama czynność wymaga wielkiego skupienia, a także niewyczerpanych pokładów cierpliwości.
Regulacja mechanizmu
Mechanizmy pianin oraz fortepianów regulujemy zgodnie z obowiązującymi standardami. Począwszy od wyrównania klawiatury w linii, przez korekty poszczególnych dźwigni, kończąc na intonacji młoteczków. Powierzone nam instrumenty traktujemy indywidualnie, w efekcie czego do każdej pracy podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Poświęcamy tyle czasu, ile jest potrzebne na doprowadzenie pianina lub fortepianu do upragnionego stanu końcowego. Jedynie właściwa regulacja mechanizmu pozwala w pełni cieszyć się urokiem gry na instrumencie.
Rewnowacja
Odnawianie starych powłok lakierniczych oraz politurowanych to czynności, przy których skupiamy się na najdrobniejszych szczegółach. Precyzyjne dopracowanie każdego elementu powłoki pianina lub fortepianu decyduje o finalnym efekcie wizualnym. Realizujemy nawet najbardziej specyficzne zamówienia, a do każdego projektu naszych klientów podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.